ZAMKNIĘCIE MAGAZYNKU DLA UCHODŹCÓW

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy, że magazynek na Kamionce zorganizowany przez Radę Dzielnicy Kamionka, którego celem była pomoc uchodźcom z Ukrainy zakończył działalność w dniu 04.06.2022 roku. Ostanie artykuły spożywcze i chemiczne zostały zapakowane i przekazane w tym dniu do transportu na Ukrainę. Ubrania zostaną przekazane do Punktu Życzliwości Społecznej w Mikołowie przy ul. Podleskiej 14b w najbliższym czasie.

Magazyn w sali posiedzeń Rady Dzielnicy został założony 100 dni temu, kilka dni po wybuchu wojny, początkowo opierając swoją działalność na artykułach spożywczych i przemysłowych  pozyskanych od Mieszkańców Kamionki. W kolejnych dniach do naszego magazynku dotarły dary z zagranicy, głównie z Niemiec.

Magazynek otwarty był 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach 18.00-20.00. W nagłych przypadkach  reagowaliśmy na bieżąco, starając się zaopatrzyć przybywające Ukrainki z dziećmi we wszystko, co potrzebne do funkcjonowania i wyposażenia mieszkania.

Z czasem potrzeby przybyłych uchodźców zaczęły się zmieniać: po zainstalowaniu sie już na dobre w naszym kraju, ukraińskie dziewczęta potrzebowały głównie żywność i ubrania, dlatego rozszerzyliśmy asortyment magazynku  o ubrania nowe i używane w dobrym stanie.

Magazynek Rady Dzielnicy Kamionka odwiedziło ponad 1000 osób, nie tylko z Kamionki, Mikołowa, lecz również z Pszczyny, Kobióra, Łazisk, Orzesza, Rudy Śląskiej i Katowic.

Z naszego magazynku wielokrotnie wyjechały w transporcie humanitarnym dary dla ukraińskich żołnierzy oraz ludności cywilnej.

Magazynek na Kamionce nie mógłby istnieć gdyby nie hojność, wielkie serce i empatia Mieszkańców Naszej Dzielnicy! Jeszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy wspomogli jego działalność i którym nie był obojętny los przybywających do naszego kraju ukraińskich uchodźców.

Podziękowania kieruję również do wszystkich wolontariuszek i Radnych Rady Dzielnicy, które systematycznie i wytrwale angażowały się w  działalność naszego magazynku.

Dziękuję raz jeszcze!

Dorota Pytel

.

ZAMKNIĘCIE MAGAZYNKU DLA UCHODŹCÓW
Przewiń na górę