PARK KIESZONKOWY

Drodzy Mieszkańcy!

W ostatnich latach w Dzielnicy Kamionka powstaje wiele nowych budynków mieszkalnych. Wzgórze Kamionka, które jest chlubą naszej Dzielnicy, to oaza spokoju, gdzie można pospacerować i odpocząć, natomiast potrzebne są również miejsca zielone ogólnodostępne, w których można się spotkać, usiąść, odpocząć stąd pomysł na park kieszonkowy w naszej dzielnicy.

Oddajemy w Wasze ręce nasz miniaturowy park, który jest miejscem odpoczynku i relaksu, o który dbajmy wspólnie, zwracajmy uwagę na niepożądane zachowania, bo to miejsce ma cieszyć i służyć nam wszystkim przez długie lata.

Autorzy projektu

Dorota Pytel, Ilona Mizera-Dutkiewicz, Michał Dutkiewicz

Radni Rady Dzielnicy Kamionka

W ramach projektu „Zielony Budżet Mikołowa 2021” Kamionka zyskała park kieszonkowy. Powstał u zbiegu ul. Świerkowej i Plebiscytowej. Mimo, że kieszonkowy to może pochwalić się dużym potencjałem. Park składa się ze strefy roślinności relaksacyjnej, strefy relaksu oraz ścieżki zmysłów. Do istniejących drzew dołączyły nowe nasadzenia – brzozy, klony. Poza tym w strefach zostały posadzone krzewy, byliny, trawy. Są ławki, leżaki, kosze na śmieci, stojak na rowery.

W parku powstała również biblioteczka plenerowa. Zachęcamy do korzystania, ponieważ jej idea jest bardzo prosta – służy do dzielenia się książkami oraz do wymiany książek. Masz książkę? Zostaw ją tutaj dla innych czytelników. Możecie Państwo korzystać z książki na miejscu lub zabrać ze sobą do domu i oddać po przeczytaniu. Pozwólmy skorzystać z książek także innym. Główną zasadą tego typu bibliotek jest swoboda korzystania i dostępu, dlatego też prosimy o szanowanie książek i nie niszczenie ich. Mamy nadzieję, że biblioteczka będzie czynna cały rok.

PARK KIESZONKOWY
Przewiń na górę